Опришко Віталій Федорович

Кафедра цивільного, господарського, адміністративного права та правоохоронної діяльності

Посада: професор

Науковий ступінь: доктор юридичних наук

Вчене звання: професор

Стаж роботи: 44 роки

Біографія

Народився 12 серпня 1942 року в селі Стара Оржиця Згурівського району Київської області.

Відомості про вищу освіту

Юридичну освіту здобув у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка, який закінчив у 1969 році.

Відомості про підвищення наукової кваліфікації

У 1974 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, а у 1984 році — доктора юридичних наук.

Етапи трудової діяльності

Науково-педагогічну діяльність розпочав у 1975 році на посаді старшого викладача, а потім — доцента кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права юридичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

З 1985 р. Віталій Опришко очолює кафедру правознавства, з 1997 р. — кафедру правового регулювання економіки, а з 1999 до 2017 рр. обіймав посаду декана юридичного факультету Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, який створений за його ініціативи й був на той час одним із найкращих серед юридичних факультетів та вищих навчальних закладів.

Розроблені під його керівництвом дві навчальні програми виграли гранти Європейської комісії Євросою­зу на загальну суму понад один мільйон доларів США. В.Ф.

Опришко багато зробив для розвитку юридичної науки та законодавства України. За його участі в 1994 р. створено Інститут законодавства Верховної Ради України, де Віталій Федорович працював директором із 1994 до 2002 рр. Обіймаючи цю посаду, брав участь у підготовці проекту Конституції України 1996 р., багатьох законодавчих актів, Концепції й Програми розвитку національного законодавства України.

Сфера наукових інтересів

Під керівництвом Віталія Федоровича захищено 34 докторські та кандидатські дисертації. Він є автором близько 400 публікацій із проблем вітчизняного та міжнародного права, а також багатьох навчально-методичних розробок. Йому належить низка індивідуальних монографій, а також участь у підготовці колективних. Віталій Опришко є одноосібним автором кількох підручників. Під його керівництвом, співавторством і за участю вчених Великої Британії та Італії видано двома мовами, українською та англійською, підручник «Міжнародне економічне право» (2006), а також інші видання.

Створив Науково-методичну комісію Міністерства освіти та науки з питань правового навчання й виховання студентської молоді та першу в державі громадську професійну організацію «Всеукраїнська асоціація викладачів права», яка згодом стала однією з фундаторів Союзу юристів України.

В.Ф. Опришко обирався до складу низки спеціалі­зованих вчених рад, а в спеціалізованій вченій раді Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України бере участь уже понад 20 років.

Почесні відзнаки

За час діяльності нагороджений багатьма відзнаками та визначався неодноразово переможцем усе­українських конкурсів «Юрист року» та «Найкращий освітянин року». За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю Віталію Опришку присвоєно почесне звання заслуженого діяча науки й техніки України (1992).

Викладає дисципліни:

1. Конституційне судочинство