Вічно пам’ятаймо великий подвиг ліквідаторів!

4 квітня 2016 року в Університеті «Україна» відбулася зустріч із ліквідатором Чорнобильської аварії, Послом Миру Гудовим Володимиром Анатолійовичем.

Гостя представив аудиторії Афанасьєв Борис Анатолійович, доцент кафедри міжнародної інформації Інституту права та суспільних відносин Університету «Україна».

Майже 30 років тому, 26 квітня 1986 року, в суботу, о 1:23 після опівночі на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша техногенна катастрофа у світі.

Володимир Анатолійович розповів про свою участь у ліквідації Чорнобильської трагедії, про особливості роботи і про труднощі, які переживали ліквідатори, бо не завжди вистачало спецодягу. До того ж, спеціального захисту не було, тому амуніцію для захисту життєво важливих органів ліквідатори робили власноруч із листового свинцю.

Далі гостям показали фільм «Чорнобиль 3828». Цей фільм вийшов 2011 року до Дня ліквідатора Чорнобильської АЕС. Цифра 3828 – кількість людей, які проводили ліквідацію у високорадіоактивній зоні.

Після перегляду фільму Гудовий Володимир Анатолійович відповідав на запитання аудиторії, а також представив свою книгу «731 спецбатальйон», примірник якої він подарував університетській бібліотеці.

У цій книзі ‒ спогади ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року. Найнебезпечнішу і найважчу роботу довелося їм виконувати, щоб заглушити четвертий реактор, котрий вибухнув, знизити рівні радіації. Вони зробили великий подвиг ‒ за сім місяців після вибуху прибрали тонни радіоактивного сміття і ґрунту, дезактивували гектари площ усередині і навколо реакторів, знизивши радіоактивний фон у десятки і сотні разів. Завдяки виконаній роботі відселення людей обмежилося 30-кілометровою зоною. Мета книги ‒ донести до читачів, як усе відбувалося.

На завершення Афанасьєв Борис Анатолійович запропонував гостям ознайомитися із брошурою президента Університету «Україна» Петра Михайловича Таланчука «Сходини до української правди».

 

ЗОЗУЛЯ Костянтин (текст, фото),

Ясько Маріанна (фото),

студентський Медіа-центр Університету «Україна»