‪‎Випускник‬ ‎Університету «Україна»‬ ‎Євген М’який‬ завоював ‪‎срібло‬ на ХХ Міжнародному турнірі з греко-римської боротьби

13 лютого 2016 року о 18:00 годині в Київському Палаці спорту відбулася урочиста церемонія відкриття ХХ Міжнародного турніру з вільної, жіночої та греко-римської боротьби, присвяченого видатним українським борцям і тренерам.

Разом із іншими спортсменами на змаганнях виступив випускник Університету «Україна» Євген М’який.

Докладніше про нього і про спортивні змагання ми розпитали у Сослана Георгієвича Адирхаєва, директора Інституту соціальних технологій, завідувача кафедри здоров’я людини та фізичного виховання, голови Спортивного клубу Університету «Україна», доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого тренера України, Почесного працівника фізичної культури і спорту, багаторазового чемпіона світу з греко-римської боротьби, який теж був присутній на турнірі й спостерігав за боями учасників.

Хто з випускників нашого університету виступив на цих змаганнях?

− У збірній команді України з греко-римської боротьби сьогодні виступав випускник Інституту права і суспільних відносин Університету «Україна» Євген М’який у ваговій категорії 59 кілограм. Тренер Євгена − Дзігасов Артур, заслужений тренер України з греко-римської боротьби. Євген став другим на цих змаганнях, отримавши срібну медаль і програвши у фіналі молдовському бійцю. Два члени збірної команди отримали травму і не змогли сьогодні виступити: Зілім Дзігасов і Артем Сировацький. Наші студенти були представлені тільки в греко-римській боротьбі.

Ці змагання ми використали для профорієнтаційної роботи, щоб спортсмени, які мають бажання навчатися (а це громадяни з усіх регіонів України), могли докладніше дізнатися про наш університет. Наш стенд викликав певний інтерес, і вже є бажаючі, які взяли наші буклети і контакти, і найближчим часом вони зв’яжуться з нами, ознайомляться із правилами вступу.

Як ви оцінюєте результати участі?

− Наш основний результат – це реклама нашого університету і, судячи з усього, наша університетська родина скоро поповниться новими, спортивними студентами.

 

Про змагання

Турнір організовано Асоціацією спортивної боротьби України за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Вже у 20-тий раз місто Київ, гостинна столиця України, приймає в Палаці спорту гостей із усього світу. На традиційному міжнародному турнірі зі спортивної боротьби, який присвячено видатним українським борцям і тренерам, тим, хто золотими рядками навічно вписав свої перемоги у літопис української боротьби, Україна визнана як одна з борцівських держав, і підтвердженням цього є те, що до нас приїжджають спортсмени із понад 20-ти країн світу не тільки позмагатися, але й перейняти досвід українських спортсменів і тренерів.

Після дворічної перерви турнір повертається в оновленому форматі – відтепер на столичних килимах змагатимуться не лише борці і борчині-вільники, а й представники греко-римського стилю. Отже, шанувальники боротьби матимуть змогу одночасно на чотирьох килимах спостерігати за сутичками всіх трьох олімпійських стилів боротьби.

Особливістю турніру є те, що його проведення є вшануванням усіх видатних спортсменів і тренерів України.

На початку виступу згадали визначних спортсменів і тренерів, а особливо – спортсменів і тренерів першого покоління, чемпіонів та призерів Олімпійських ігор світу та Європи.

Перед початком відкриття весь стадіон хвилиною мовчання вшанував пам’ять великих Українських спортсменів, тренерів та видатних особистостей, які внесли вагомий внесок у спортивне життя України, зміцнюючи її імідж на світовій спортивній арені, та пам’ять вірних синів України, які віддали своє життя на сході України.

Для офіційного відкриття турніру на сцену запросили високоповажних офіційних гостей. Це:

 • Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов;
 • Голова Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний;
 • Віце-президент національного олімпійського комітету України Микола Томенко;
 • Заступник міністра молоді та спорту України, керівник апарату міністерства Микола Даневич;
 • Президент Асоціації спортивної боротьби України Ельбрус Тадеєв;
 • Віце-президент Національного олімпійського комітету України,

президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак.

Першим виступив Ігор Жданов. Він зачитав привітання від прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Також він сказав кілька слів від себе: про те, що турнір не проводився вже 2 роки: в 2014 і 2015 роках, − і саме завдяки його ініціативі разом із Ельбрусом Тадеєвим, Олегом Кравченком, Русланом Савлоховим, Артуром Дзігасовим, Миколою Даневичем цей турнір відбувся. Сотні людей взяли участь у відродженні: хтось як організатор, як спонсор, суддя чи тренер.

Далі виступили:

 • Артур Палатний, який сказав, що в цьогорічному турнірі беруть участь 22 країни світу і наголосив, що завдяки нашим спортсменам нашу країну знають у різних куточках світу;
 • Микола Томенко, який згадав непереможного Івана Піддубного, зазначив, що сьогодні ми так само боремося, і висловив віру в те, що ми отримаємо перемогу і на фронтах Сходу, і в турнірі;
 • Микола Деневич, який зачитав указ Президента України від 22 січня 2016 р. за №18 з нагоди Дня соборності України, в якому за особистий внесок у державне будівництво, розвиток фізичної культури і спорту, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» Дзігасову Артуру Петровичу, головному тренеру штатної команди національної збірної команди України з греко-римської боротьби. Нагороду вручив Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов;
 • Ельбрус Тадеєв, котрий наголосив: «Наша задача не тільки завойовувати медалі, наше основне завдання – розвиток фізичної культури й спорту і Олімпійського руху. Нинішнє свято присвячено нашим дорогим ветеранам. Будьте щасливі і ще довго радуйте нас своїм гарним здоров’ям, діліться своїм досвідом».

Після виконання державного гімну України у продовження урочистої церемонії відкриття для вручення цінних подарунків на сцену запросили члена ради директорів Фармацевтичної компанії «Здоров’я» Геннадія Хорунжого. За вагомий внесок у розвиток спорту та організацію турніру подарунки отримали:

 • Президент Асоціації спортивної боротьби України Ельбрус Тадеєв;
 • Перший віце-президент Асоціації спортивної боротьби України Олег Кравченко;
 • Віце-президент Асоціації спортивної боротьби України Руслан Савлохов.

Далі відбулась церемонія нагородження ветеранів зі спортивної боротьби.

Після цього відбувся виступ спортивного хореографічного ансамблю «Візінова», художні керівники – заслужені працівники культури України Оксана та Ілона Клочкові.

На цьому виступі завершилася церемонія урочистого відкриття ХХ Київського міжнародного турніру зі спортивної боротьби.

Фотоальбом тут: https://www.facebook.com/media/set/…

 

Костянтин ЗОЗУЛЯ,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»