Корисні посилання

Міжнародні організації

http://www.eurunion.org/ – Європейський союз
http://www.royal.gov.uk/output/Page1.asp – Королева Великобританії
http://www.ilo.org/ – Міжнародна організація праці (МОП)
http://www.nato.int/ – НАТО
http://www.un.org/ – ООН
http://www.opec.org/ – ОПЕК
http://www.house.gov/ – Палата Представників США
http://www.vatican.va/ – Папа Римський
http://www.parliament.uk/ – Парламент Великобританії
http://www.sejm.gov.pl/ – Парламент (сейм) Польщі
http://www.president.gov.by/ – Президент Білорусії
http://president.kremlin.ru/ – Президент Росії
http://www.presidency.ro/ – Президент Румунії
http://www.whitehouse.gov/president/ – Президент США
http://www.elysee.fr/ – Президент Франції
http://www.number-10.gov.uk/output/Page1.asp – Прем’єр-міністр Великобританії
http://www.kantei.go.jp/foreign/index-e.html – Прем’єр-міністр Японії
http://www.princeofwales.gov.uk/ – Принц Уельський
http://www.duma.gov.ru/ – Російська державна дума
http://www.council.gov.ru/ – Російська Рада федерацій
http://www.senate.gov/ – Сенат США
http://www.cis.minsk.by/ – Виконавчий комітет СНД
http://www.bundeskanzler.de/ – Федеральний канцлер Німеччини
http://www.unesco.org/ – ЮНЕСКО

Країни світу

www.ukr-tur.narod.ru – Світ географії та туризму: земля, космос, материки і океани, мандрівники, географи, чудеса світу, карти, люди, суспільство, туризм, рекреація, тварини, незвідане, електронна бібліотека, відео і фото.
http://svit.ukrinform.ua/ – Країни світу. Пізнай світ разом з нами. Планета Земля. Країни: традиції, звичаї. Міжнародні організації та багато цікавого іншого.
http://geo2000.nm.ru/index1.htm – Інформація про континенти і материки. Географічні карти. Статті про всі країни світу. Можливість пошуку інформації за назвою держави. Публікації мандрівників про материки і континенти.
http://www.etur.ru/ – Компас у світі подорожей. Країни. Довідник туриста. Турпошук.
http://svit21.narod.ru/ – Етнополітична карта світу.
http://www.geograf-ru.narod.ru/ – Куточок географа – довідкові географічні зведення. Короткі зведення про країни світу (площа, релігія, населення й ін.), площі океанів, довжини рік, найбільші міста. Добірка посилань по темах: карти і прапори країн світу.
http://www.karpaty.com.ua/ – Українські Карпати. На сайті багато ілюстрованої інформації з топо-, гідрографії, клімату, флори, фауни, історії регіону, а також про туризм, полювання та інші види активного відпочинку. Маршрути, репортажі, фотогалереї.
http://travel.kyiv.org/map/ – Карта України.
http://travel.kyiv.org/crimea/map/ – Карта Криму.
http://www.yalta.com.ua/ – Сайт м. Ялта. Усе про відпочинок у Криму. Короткий географічний нарис.
http://china.kulichki.net/ – Усе про Китай.
http://www.50states.com/ – Інформація про кожен штат США: карта, столиця, населення, губернатор, прапор та гімн штату, географічні й історичні зведення, клімат, економіка, університети і коледжі, знамениті жителі штатів, статистика й ін.
http://www.uk.ru/ – Усе про Великобританію.
http://www.touruk.co.uk/ – On-Line путівник по Великобританії. Карти і довідкові зведення про країну, регіони, міста. Описи і фотографії визначних пам’яток. Координати готелів, ресторанів, музеїв і т.д. Путівники по містах (Оксфорд, Кембридж, Кентербери, Плімут, Норидж). Тематичні посилання.
http://www.canada.ru/ – Усе про Канаду.
http://map.rin.ru/ – Карта Росії.
http://dreamfrance.ru/ – Усе про Францію.
http://www.hungary.ru/ – Ласкаво просимо в Угорщину! Зведення про географію, історію, культуру, визначних пам’ятках Угорщини. Інформація для туристів. Опис турів, видів відпочинку. Угорський Інтернет-клуб. Туристичні новини.
http://www.polska.ru/ – Польща. Зведення про географію, історію, культуру, мистецтво, релігії. Польське законодавство. Путівник по містах. Інформація для туристів: зведення про турфірми, тури, готелі і т. ін. Посилання на польські Інтернет-ресурси про міста, ЗМІ, радіо. Розклад потягів. Телефони і пропозиції польських фірм. Польсько-російський Інтернет-клуб.
http://www.chakhma.narod.ru/ – Статистичні зведення про Таджикистан. Фотографії, нариси про культуру, історію, звичаї, мову, релігії, визначні пам’ятки, природу Паміру. Рубаї Омара Хайяма. Стаття про шовковий шлях у Таджикистані.
http://ashga.sitecity.ru/ – Терра Інкогніта – путівник по Туркменії. Матеріали з історії. Зведення про відкриття, винаходи і гіпотези. Фотогалерея. Путівник для англомовних туристів. Добірка посилань на регіональні ресурси.
http://www.maltavista.net/ – Мальта в картинках.

Українські організації

http://www.president.gov.ua/ – Президент України
http://www.kmu.gov.ua/ – Кабінет Міністрів України
http://civic.kmu.gov.ua/civic/control/uk/index – інтерактивна інформаційно-аналітична система «Громадське суспільство і влада».
Тут Ви можете ознайомитися з інформацією про проведення установчих зборів для формування громадських рад при органах виконавчої влади (заплановані дати проведення, контактні дані ініціативних груп з підготовки зборів).
Також пропонуємо Вашій увазі відповіді на найбільш поширені запитання щодо організації та проведення установчих зборів громадських рад та їх подальшої діяльності.
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/officialcategory?cat_id=43145 – Центральні органи виконавчої влади – Міністерства України.
http://www.rada.gov.ua/ – Верховна Рада України
http://www.scourt.gov.ua/ – Верховний Суд України
http://www.arbitr.gov.ua/ – Вищий господарський суд України
http://www.sta.gov.ua/ – Державна податкова адміністрація України
http://www.nkau.gov.ua/NSAU/nkau.nsf – Національне космічне агенство України
http://www.bank.gov.ua/ – Національний банк України
http://www.rainbow.gov.ua/ – Рада національної безпеки і оборони України
http://ssu.gov.ua/ – Служба безпеки України
http://www.mon.gov.ua/ – Міністерство освіти і науки України
http://naps.gov.ua/ – Академія педагогічних наук України
http://www.ukrse.kiev.ua – Українська фондова біржа
http://children.kmu.gov.ua/ – Урядовий сайт для юних громадян. Далеко не всі країни мають владні Інтернет-проекти, спрямовані на дитячу та молодіжну аудиторію. Такі сайти, зокрема, мають президент Російської Федерації (www.uznai-prezidenta.ru ), та Канцлер Німеччини (www.regierenkapieren.de).
З вересня 2007 року сайт для юних громадян має і Кабінет Міністрів України.
На сторінках Урядового сайту для юних громадян Ви маєте можливість ознайомитися з структурою та історією державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади. Також Ви можете дізнатися як захищати свої права, бути активним членом суспільства.

Громадські організації, Інтернет-ресурси з громадянської освіти

“Всеукраїнська молодіжна хостел асоціація” – інформаційний ресурс

Про асоціацію та напрямки її діяльності (створення мережі хостелів, створення мережі бюро молодіжного туризму, організація молодіжного туризму). Опис турів. Каталог-опис хостелів по Україні та в інших країнах. Умови членства в асоціації. Дисконтні картки.
http://hihostels.com.ua
Регіон: Україна

“Династія” – клуб інтелектуально-творчої ініціативи

Про клуб (аналіз діяльності, події, досьє, члени Клубу, архів, навчання, контакти). Особливості ведення роботи в бізнес-асоціаціях України, історична довідка про Львівську область.
http://www.dynasty.lviv.ua
Регіон: Львів

http://www.onlandia.org.ua/ukr/ – Безпека дітей в Інтернеті – Онляндія — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадсько-соціальних діячів.
Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.

http://www.iatp.org.ua – український сервер громадянської освіти.

http://www.gurt.org.ua/ – Ресурсний центр ГУРТ – це національний центр суспільної інформації та експертизи, що сприяє суспільним перетворенням в Україні, використовуючи та розвиваючи потенціал організацій громадянського суспільства. ГУРТ засновано у 1995 році та зареєстровано як громадську неприбуткову організацію у січні 1996 р.

http://www.ug.ru/civicnet/home.htm – Сторінка Асоціації „Граждановедение в России”, яку було створено у 1994 році за ініціативою „Вчительської газети”. Сторінка містить багато інформації щодо проведення освітніх програм з громадянської освіти в Росії, матеріали семінарів, конференцій, олімпіад та питання з заочної Інтернет-олімпіади з суспільних дисциплін на 2005 рік.

http://www.irf.kiev.ua – Міжнародний фонд “Вiдродження”. Місія Міжнародного фонду «Відродження» – фінансово та організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

http://dialog.lviv.ua – мережа з 7 ocвітніx громадських організацій м. Львова, сфери діяльності – ocвiтa, екологія, місцеве самоврядування

http://www.pr-center.org.ua – „Ефективні комунікації” – це веб-ресурс для недержавних організацій, що працюють над промоцією своїх інституцій за допомогою комунікативних технологій. Містить розділ „Гранти” – програми декількох фондів на поточний рік

Міжнародні відносини, міжнародна інформація

Зв’язки з громадськістю (паблік рилейшнз) в економічній діяльності: Білоус В. С. – Навч. посіб. — К.: КНЕУ, 2005. — 275 с.

Навчальний посібник підготовлений на основі вітчизняних і зарубіжних наукових розробок з паблік рилейшнз. Він є однією з перших спроб обґрунтовано визначити сутність і основні елементи системи зв’язків з громадськістю в економічній діяльності з використанням інтегративної методології.
У посібнику в логічній послідовності розглядаються умови виникнення, становлення й розвитку паблік рилейшнз як науки і мистецтва, її предмет, об’єкт і основні категорії, масові комунікації, процес планування, організації та здійснення зв’язків з громадськістю, механізм взаємодії суб’єктів соціально-економічної діяльності із засобами масової інформації, сутність і особливості зв’язків з громадськістю у виробничій, комерційній, оргмасовій і політичній сферах, у маркетингу та менеджменті, а також міжнародні зв’язки з громадськістю.
Основні положення кожної теми ілюстровано схемами й таблицями.
В посібнику міститься короткий словник основних понять паблік рилейшнз, а також додатки: типова робоча навчальна програма з методичними рекомендаціями щодо вивчення дисципліни, основні міжнародні та вітчизняні нормативні й правові документи з паблік рилейшнз.
Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також учнів економічних коледжів, слухачів шкіл бізнесу. Посібник буде корисним для керівників і персоналу комерційних структур та підприємств.
http://ubooks.com.ua/books/0008/inx.php

Інформаційні війни : Опорний конспект лекцій з дисципліни “Інформаційні війни” для студентів спеціальності 7.030404 “Міжнародна інформація” / Укладач: Б.М.Юськів, кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародної інформації. – Рівне: РІС – КСУ, 2003. – 55 с.

Інформаційна війна є новою галуззю знань, в якій ведеться активна підготовка спеціалістів у цілому світі. Людська цивілізація, ставши інформаційною, зробила своєю найбільш руйнівною зброю інформаційну. Роль і значення інформаційної зброї постійно зростатиме, оскільки продовжує зростати роль інформаційної інфраструктури в сучасній цивілізації.
Нові типи комунікаційних технологій потребують уважного вивчення, переходу від практики до теорії і навпаки. Колишня пропаганда, яка нині дістала розвиток і набула форм інформаційно-психологічної війни та психологічних операцій, різко посилила свій вплив на суспільство. Не знати її можливостей, означає свідомо прирікати себе на поразку. Все це зумовлює актуальність вивчення дисципліни “Інформаційні війни”.
http://uareferats.com/index.php/book/download/4

Міжнародні відносини: Навчальний посібник / Циганков П.А. — М.: Новая школа, 1996. — 320 с.

Головна мета посібника — узагальнити і систематизувати найбільш сталі положення та висновки, наявні в світовій науковій і навчально-методичній літературі про міжнародні стосунки; допомогти у формуванні первинного уявлення про сучасний рівень розробки цієї дисципліни у нас і за кордоном.
Посібник адресований студентам і аспірантам за спеціальностями: «Міжнародні відносини», «Політологія», «Соціологія», — а також усім, хто вивчає суспільні науки і цікавиться проблемами міжнародних відносин.
http://referats.net.ua/ua/view/33157

Міжнародні економічні відносини / Кознк В.В., Пайкова Л.А., Давнленко Н.Б., Навч. посіб. — 3-тє вид., перероб. і доп. — К.: Знання-Прес, 2002. — 406 с.

У світі нараховується понад 200 самостійних країн, певним чином пов’язаних найрізноманітнішими міжнародними відносинами, що вимагає зіставлення або узгодження їхніх дій, прийняття спільних рішень. Для цього необхідні спеціальні знання у сфері міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин (МЕВ). У зв’язку з цим вивчення дисципліни “Міжнародні економічні відносини” є актуальним. Мета такого курсу — опанування теоретичних основ та набуття навичок аналізу процесів і тенденцій у галузі міждержавної’о економічного спілкування.
http://buklib.net/component/option,com_jbook/Itemid,36/catid,208/

Міжнародні економічні організація ГАТТ/СОТ

Перед початком Першої світової війни міжнародна торгівля досягла вже значних обсягів. Тоді розвиток торговельних зв’язків полегшувався стабільністю валют і свободою руху капіталів та робочої сили. На той час держави не відчували необхідності створення міжнародної організації торгівлі, натомість Перша світова війна порушила цю рівновагу і призвела до створення режимів майже економічної автаркії. Заходи жорстокої регламентації міжнародної торгівлі, введені під час війни, діяли й після її завершення. Між тим країни прагнули до відродження свободи торгівлі. У зв’язку з цим з 1919 по 1039 роки було здійснено багато спроб створити механізм регулювання та розвитку міжнародної торгівлі.
http://svit.ukrinform.ua/organizations.php?page=gat-sot.htm

Філіпенко А.С., Рогач О.І., Шнирков О.І. Світова економіка : Підручник. – К.: Вид-во “Либідь”, 2002. – 582 с.

Матеріал підручника охоплює найважливіші проблеми сучасної світової економіки як цілісної системи, що розвивається під знаком інтернаціоналізації та глобалізації. Детально розкрито функціонування міжнародних ринків, галузеву структуру світової економіки, економічну політику основних груп країн тощо. Висвітлюється взаємодія сукупності міжнародних ринків: товарів і послуг, капіталів, технологій, робочої сили. Чільне місце відведено галузевим аспектам розвитку світової економіки. Розкриваються особливості діяльності міжнародних економічних організацій. Належне місце відведене проблемі інтеграції України у світову економічну систему.
Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
http://knigi.tr200.net/v.php?id=320726

Правознавство

Правові довідкові системи

http://rada.gov.ua/ – Головна сторінка сайту “Законодавство України”. Законодавство України: Універсальний пошук: Пошукова система дозволяє швидко знайти документи як за реквізитами, так i за контекстом. Групи документів: Верховна Рада України: Конституція України; Кодекси України; Закони України. Постанови – Президент України: Укази; Розпорядження. Кабінет Мiнiстрiв України: Постанови; Розпорядження. Структура всієї бази: за органами влади України; за країнами та міжнародними органiзацiями; за типами документів; по роках; за станом.
До уваги: База даних “Законодавство України” має iнформацiйний характер i не є офiцiйним друкованим виданням. Вона використовується згідно з Положенням про веб-сайт Верховної Ради України.
Законопроекти: зареєстровані за поточний тиждень; внесені на розгляд в поточному тижні; знаходяться на розгляді в комітетах; пошук за реквізитами; статистичні дані.

http://zakon.nau.ua/ – Нормативні акти України. НАУ-Online – це пошукова інтернет-версія правових систем НаУ. Працюючи з базами системи НАУ-Online, Ви можете: здійснювати пошук документів за реквізитами (заповнюючи картку запиту) та по дереву документів; отримувати результати пошуку у вигляді списків знайдених документів; дивитися повний текст українською мовою – безкоштовно (окрім деяких розділів, див. прайс); здійснюючи пошук по дереву документів в одній із баз, одночасно дивитися наявність перекладів на інші мови; замовити повний текст російською мовою; замовити повний текст англійською мовою.

http://www.nbuv.gov.ua/law/ – Нормативні акти України в бібліотечній і суміжних галузях: Закони України. Укази Президента України. Постанови Верховної Ради України. Постанови Кабінету Міністрів України. Нормативні акти міністерств і відомств України. Інструктивні та методичні матеріали Бібліотеки. Програмні документи інших держав –

http://www.liga.kiev.ua / – Діловий портал

http://www.aba.kiev.ua / – Проекти нормативних документів, комерційні права

Підручники

Аграрне право України :Підручник / За ред. О. О. Погрібного. – К.: Істина, 2007. – С. 448.

У підручнику докладно розглянуті умови та порядок створення та функціонування суб’єктів аграрних правовідносин, питання права власності їх на землю, розкриті умови та порядок набуття і користування земельними ділянками, реалізації земельних прав і обмеження прав на землю.
Підручник буде корисним для студентів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів та викладачів правознавчих, аграрних, землевпорядних та економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також широкому колу читачів, які цікавляться проблемами аграрного законодавства і права України.
http://knigi.tr200.ru/v.php?id=230811

Святоцький О.Д., Михеєнко М.М. Адвокатура України

Розбудова правової держави є неможливою без створення гарантій для захисту прав людини, без забезпечення механізму функціонування такого специфічного демократичного інституту, яким є адвокатура.
У пропонованому навчальному посібнику авторами зроблена перша спроба викласти основи організації і діяльності адвокатури в Україні. Автори вдячні рецензентам — доктору юридичних наук, академіку Академії правових наук України, віце-президенту Академії правових наук України Ю.М. Грошевому і кандидату юридичних наук, доценту В.П.Шибіко за їх конструктивну допомогу в підготовці навчального посібника. Вони будуть також вдячні всім читачам за зауваження на навчальний посібник, які будуть ретельно вивчені і враховані при подальшій роботі щодо його вдосконалення.
http://www.ukrreferat.com/index.php?referat=91&lang=book

Адміністративне право України : Підручник / За ред. Ю. П. Битяка. – К: Юрінком Інтер, 2007. – С. 544.

У підручнику на основі досягнень адміністративно-правової науки, сучасного адміністративного законодавства України і практики його застосування визначаються основні питання курсу адміністративного права України.
Для студентів, аспірантів та викладачів юридичних спеціальностей вищих закладів освіти, а також наукових і практичних працівників.
http://knigi.tr200.ru/v.php?id=266382

Костюченко О. А. Банківське право: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 1999. — 168 с.

У посібнику, підготовленому вперше відповідно до навчальної програми курсу «Банківське право», висвітлюються поняття і джерела банківського права, визначене правове положення Національного банку України і комерційних банків, теоретичні і практичні питання правового регулювання розрахункових, кредитних, валютних відносин та операцій з цінними паперами. Наводяться понятійні визначення, що робить посібник доступним для читача і сприяє оволодінню «азбукою» з банківської діяльності, а також додаються зразки основних банківських договорів.
Посібник написаний з урахуванням чинного законодавства і практики його застосування. Розрахований на студентів юридичних та економічних вузів, викладачів, працівників банків, а також усіх, хто цікавиться проблемами банківського права.
http://6201.org.ua/load/72-1-0-501

Господарське законодавство : Навч. посіб. / Мачуський В.В., Постульга В.Є. — К.: КНЕУ, 2004. — 275 с.

У пропонованому посібнику відповідно до програми курсу та на основі чинного законодавства України висвітлено найважливіші питання правового регулювання господарської діяльності. Розглянуто зокрема такі проблеми: основи регулювання господарської діяльності; засади державного регулювання господарської діяльності; суб’єкти господарювання; майнові засади господарювання; господарські зобов’язання; юридична відповідальність суб’єктів господарської діяльності; захист прав і законних інтересів суб’єктів господарювання; правове регулювання банкрутства; правовий захист економічної конкуренції; правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності; правове регулювання інвестиційної діяльності; статус вільних економічних зон в Україні; правове регулювання ринку фінансових послуг; правові засади контролю господарської діяльності.
Посібник призначено для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
http://6201.org.ua/load/72-1-0-648

Вінник О.М. Господарське право. – К.: Видавництво “Атіка”, 2004.

У пропонованому курсі лекцій на підставі аналізу нормативно-правових актів станом на 1 липня 2004 р. висвітлюються основні теми та інститути господарського права – як загальної частини (поняття господарського права, господарські правовідносини, господарське законодавство, суб’єкти господарських правовідносин, майнова основа господарювання, господарські зобов’язання, господарсько-правова відповідальність, антимонопольно-конкурентне регулювання, правове регулювання банкрутства), так і спеціальної частини (особливості правового регулювання певних видів господарських відносин: у сфері капітального будівництва, інноваційної, фінансової та біржової діяльності, агентських відносин, комерційної концесії, зовнішньоекономічної діяльності, іноземного інвестування, спеціальних режимів господарювання).
Для студентів та аспірантів юридичних і економічних спеціальностей, юристів-практиків, підприємців, а також для всіх, хто застосовує у своїй діяльності норми господарського законодавства та/або цікавиться питаннями господарського права.
http://textbooks.net.ua/content/category/19/19/25/

Комарницький В.М., Шевченко В.І., Єлькін С.В. Екологічне право

Навчальний посібник підготовлено з урахуванням програми з екологічного права. До складу посібника ввійшло п’ять розділів, у яких відображено основні положення, що стосуються предмета, методу, системи, джерела екологічного права, а також права власності на природні ресурси, права природокористування, правового забезпечення екологічної безпеки, управління в галузі охорони навколишнього природного середовища та відповідальність за порушення екологічного законодавства.
Посібник розраховано на студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, науково-педагогічних працівників.
http://textbooks.net.ua/content/section/20/26/

Шульга М.В. та ін. Земельне право України, 2004.

У підручнику на основі чинного земельного законодавства викладено найбільш принципові положення, які стосуються земельної реформи, питань права власності на землю, права користування землею в ринкових умовах.
Поданий матеріал адаптовано до нових навчальних програм вищих юридичних навчальних закладів.
Для студентів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів та викладачів-правознавчих, аграрних та землевпорядних спеціальностей вузів, а також широкого кола читачів, які цікавляться земельно-правовими проблемами.
http://textbooks.net.ua/content/category/12/12/18/

Зразки оформлення документів: Для підприємств та громадян / Головач А.С. — Донецьк: Сталкер, 1997. — 320 с- ISBN 966-7104-59-1

У книзі А.С.Головача, доцента кафедри права Донецької державної академії управління, який має ряд книг і публікацій з питань документування, подані відомості про системи документації та діловодство в управлінській діяльності; викладені сучасні вимоги до складання і оформлення службових та особистих документів з урахуванням змін державних стандартів. Наведені зразки найбільш поширених з них, які складаються підприємствами, установами, організаціями, а також заяв громадян у різні інстанції.
Призначена для працівників діловодства і широкого кола населення.
http://uareferats.com/index.php/book/details/163

Денісова О. О. Інформаційні системи і технології в юридичній діяльності: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2003. — 315 с.

У посібнику розглядаються теоретичні положення інформаційних систем і технологій. Визначаються шляхи використання в юридичній діяльності експертних систем, систем підтримки прийняття рішень, Інтернет-технологій. Аналізуються проблеми і засоби захисту інформації, системи автоматизації діловодства та ділових процесів, системи електронної комерції. Розглядаються правові інформаційно-пошукові системи. Докладно описано інформаційні системи органів законодавчої та судової влади, прокуратури, Міністерства юстиції і Міністерства внутрішніх справ.
Призначений для студентів юридичних спеціальностей.
http://6201.org.ua/load/72-1-0-593

Історія держави і права зарубіжних країн : Посіб. для підготов. до іспитів / В. І. Орленко, В. В. Орленко. – 3-є вид. стереотип. – К.: Вид. ПАЛИВОДА А. В., 2008. – 244 с. – (Бібліотечка студента).

Викладення матеріалу в посібнику здійснюється на основі типової програми з навчальної дисципліни “Історія держави і права зарубіжних країн”, яку вивчають у вищих навчальних закладах І—IV рівнів акредитації. Автори коротко, майже в конспективній формі, охарактеризували основні риси права та держави провідних цивілізацій в історичній ретроспективі. Така форма подання матеріалу дає змогу ефективно готуватися до заліків та іспитів із цієї дисципліни, швидко повторити пройдений матеріал або зорієнтуватися в новому.
Призначений для студентів вищих навчальних закладів юридичного профілю як денної, так і заочної форм навчання.
http://chtyvo.org.ua/authors/Orlenko_VI/Istoria_derzhavy_i_prava_zarubizhnykh_krain/

Чайковський А.С. та ін. Хрестоматія з історії держави і права України

У хрестоматії вміщено законодавчі та інші матеріали, що характеризують суспільний лад, державний механізм, галузі права в Україні з найдавніших часів до сьогодення.
Збірка надасть можливість поглибленого вивчення найважливіших проблем вітчизняної історії держави і права.
Розрахована на студентів, слухачів, аспірантів, викладачів навчальних закладів юридичного профілю, широкий читацький загал.
http://textbooks.net.ua/content/section/11/17/

Удалов Т.Г. Конкурентне право

У навчальному посібнику розглянуто основні аспекти правового захисту економічної конкуренції в Україні, окреслено поняття й види конкуренції та монополії, висвітлено основні положення законодавства про захист економічної конкуренції. Посібник містить навчальну програму курсу “Конкурентне право України”.
Розрахований на студентів, аспірантів, викладачів вищих юридичних і економічних навчальних закладів та широке коло таких користувачів, як підприємці, посадові особи органів влади та управління.
http://textbooks.net.ua/content/section/22/28/

Конституційне право України : Підручник. Автор: Фрицький О.Ф. – Вид-во “Юрінком Інтер”, 2002. – 536 с. – Мова: російська.

У підручнику розглядаються особливості конституційного права України як галузі національного права, науки та навчальної дисципліни; Конституція України як Основний Закон держави, загальні засади конституційного ладу; конституційно-правовий статус людини і громадянина; форми народного волевиявлення; конституційно-правові основи організації здійснення державної влади: законодавчої, виконавчої, судової, влади Президента України; територіальний устрій та місцеве самоврядування в Україні.
Для студентів, аспірантів, викладачів і науковців юридичних та гуманітарних вищих навчальних закладів.
http://knigi.tr200.ru/v.php?id=76303

Іванов Ф., О.М. Джужа. Кримінологія

У навчальному посібнику висвітлюються основні теоретичні і практичні питання Загальної та Особливої частин кримінології на основі сучасних характеристик злочинності в Україні, досвіду боротьби з нею в умовах реформнформаційування й розбудови державно-правової системи.
Призначений для студентів, слухачів, аспірантів і викладачів вищих юридичних навчальних закладів, а також для практичних працівників.
http://textbooks.net.ua/content/section/8/11/

Семаков Г.С., Гель А.П. Кримінально-виконавче право України : Курс лекцій. – К., 2000.

Мета пропонованого курсу лекцій з дисципліни “Кримінально-виконавче право України” — допомогти студентам при засвоєнні теоретичного навчального матеріалу: ознайомити з основними правовими інститутами, що регулюють процес виконання кримінальних покарань в Україні, а також з організацією діяльності та структурою органів держави, на які покладено виконання вироків судів до кримінальних покарань.
http://pravoznavec.com.ua/books/205/29/#chlist

Шишка Р.Б., Сергієнко В.В. Митне право України : Навч. посібник. — Харків: Еспада, 2002. — 290 с.

Запропонований читачеві посібник є відображенням нового еволюційного етапу становлення митного законодавства та митної справи в Україні і першим виданням після прийняття нового МК України. В основу структури посібника покладено МК України.
http://readbookz.com/books/189.html