Виховна робота

Гуманітаризація освіти визначена одним із основних завдань Національної доктрини розвитку освіти України та Концепції гуманітарного розвитку України. Виходячи з європейського вибору України, пріоритетом в організації навчально-виховного процесу в Інституті права та суспільних відносин є формування особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу, сучасної європейської цивілізації, поважає громадянські права і свободи, традиції народів і культур світу, національний, релігійний, мовний вибір кожної людини, конкурентоспроможна у сучасному світі.

Навчально-виховна робота – особливе і складне завдання, розв’язання якого вимагає, з одного боку, пошук і приведення в дію нових форм впливу на студентів, відпрацювання нових методик, а з іншого – активізацію традиційних видів діяльності, збереження досягнень минулого. В Інституті права та суспільних відносин проводиться низка заходів організаційно-виховної роботи. Активно працює Рада студентського самоврядування (РСС).

У вересні РСС брала активну участь при організації святкування Дня першокурсника. У ході цього заходу відбулося гумористичне театралізоване змагання між групами першокурсників. Також РСС разом із представниками деканату періодично протягом року проводила перевірку відвідування занять.

Аналіз роботи кураторів показує регулярність проведення виховних годин та зборів академічних груп. Були проведені вступні лекції на початку навчального року, виховні години, присвячені Дню юриста, Міжнародному Дню студентів, Дню навколишнього середовища, Міжнародному жіночому дню, Дню боротьби з тютюнопалінням, святкові акції та дискотеки, а також збори груп для підведення підсумків за перший курс.

У жовтні студентським самоврядуванням був організований святковий концерт до Дня юриста. У листопаді було проведено святкування Дня студента та Дня міжнародників, відбулися святкові концерти. В цьому ж місяці було розпочато підготовку до проведення Всеукраїнського фестивалю студентської творчості ”Сяйво надій”. Також члени РСС і студенти Інституту взяли участь у відданні шани жертвам Голодомору на Співочому полі в м. Києві.

У грудні місяці до Дня інваліда РСС провела низку заходів, зокрема забезпечила активну участь у фестивалі студентської творчості «Сяйво надій».

Протягом навчального року студенти Інституту взяли участь у святкових заходах Університету ” Україна”, а саме:

  • день Андрія Первозданного та свято Калити;
  • ”Ялинка милосердя”;
  • Новорічні вогники та загальноуніверситетська дискотека;
  • святкування Дня закоханих;
  • святкування Дня захисника Вітчизни;
  • підготовка та святкування 8 березня;
  • Міжнародний день гумору;
  • святкування Дня перемоги.

Організація виховної роботи за межами Інституту виконувалася відповідно до планів проведення профорієнтаційної роботи Інституту права та суспільних відносин на навчальний рік, а також відповідно до графіку проведення освітніх виставок і презентацій Університетом “Україна” в м. Києві.

Участь студентів у культурно-масовій, соціальній і волонтерській роботі на період навчального року оцінюється на “відмінно”. Студенти Інституту достатньо активно брали участь і виконували волонтерську роботу в культурно-масових акціях, таких як “Сяйво надій”, День миру, а також у проведенні розважальних святкових заходів, присвячених Новому року, Дню працівника освіти, Дню гумору та сміху тощо.

Наші студенти продовжують виборювати призові місця на різного роду спортивних змаганнях. Спортивний сектор РСС взяв активну участь у спортивно-масових заходах, де студенти Інституту вибороли призові місця.

Протягом звітного періоду РСС брала активну участь у проведенні старостатів, результатом яких є інформування студентів про культурно-масові та організаційні заходи в Інституті. Проводились зустрічі студентського активу з керівництвом Університету. Здійснювався аналіз відвідування студентами навчальних занять. Протягом року студенти відвідували виставки, театри, музеї, кінотеатри. Проводились виховні бесіди зі студентами, котрі мали академічну заборгованість. На прохання студентів Інституту було проведено зустріч із психологом. У підготовці і проведенні наукових конференцій, які проходили в Інституті, найбільш активну участь взяли голови наукового та інформаційного секторів РСС.