В Університеті «Україна» відсвяткували Ісламський день миру

Проведення у квітні Ісламського дня миру в Університеті «Україна» вже стало традицією, адже тут навчається багато студентів із мусульманських країн. На захід запрошують представників іноземних дипломатичних представництв, міжнародних організацій. Серед гостей «Свята миру» студенти з арабських країн, які навчаються в інших столичних вишах.

Цього року захід присвятили об’єднанню країн ісламу в мирному співіснуванні з Україною. Щоб у світі запанували мир, гармонія і доброзичливість у відносинах між людьми, треба краще розуміти один одного. Дізнавшись про історію ісламської культури та її витоки, будемо толерантніше ставитися до представників інших культур.

Відомо, що іслам у перекладі означає «мир». Молодь усього світу прагне мирно співіснувати із представниками різних релігій та культур, виходити на новіший, сучасніший рівень спілкування. Дружити, а не ворогувати; чути, а не ігнорувати; налагоджувати співпрацю, а не конкурувати; руйнувати стереотипи, а не будувати нездоланні бар’єри упереджень.

Для організаторів свята – начальника служби президента університету Ірини Таланчук та Молодіжного посла миру «Федерації Всесвітнього Миру», студентки Університету «Україна» Лілії Алексейчук – це не просто слова, а вчинки.

Свято “Ісламський день миру” відкрив президент Університету “Україна” академік Петро Таланчук. «В Україні створена й успішно функціонує неформальна група міжрелігійного миру, – нагадав він. – Давайте об’єднувати зусилля і разом розбудовувати мир на землі».

Серед почесних гостей свята були муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов, посол миру Південнокорейської міжнародної миротворчої організації Тарік Сархан, президент Українсько-Арабської ділової ради Емад Абу Алруб, директор Міжнародної організації із захисту прав людини в Україні – Іраку Алонгей Халімат, представники Громадської організації «Арабський дім» Рафар, Ріма та Шаді Хаджар, а також міжнародної громадської організації «Федерація Всесвітнього Миру» із США, Канади та Франції.

Про мету проведення Ісламського дня миру та спільне гасло «Миру всім нам!», необхідність розвивати і зміцнювати дружні відносини між народами говорив у своєму виступі посол миру «Федерації Всесвітнього Миру» Борис Афанасьєв. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять постраждалих від теракту в Новій Зеландії.

Ведучі вечора Таква Абу Алруб та Інна Єнг (Ожема) своїм артистичним запалом створювали святкову атмосферу. Надзвичайно насиченою та яскравою була концертна програма. З пакистанським танцем виступила студентка Інституту права та суспільних відносин Університету «Україна», лауреат міжнародних конкурсів Лілія Алексейчук. Зачарував арабською піснею студент підготовчого відділення НТУУ «КПІ імені І. Сікорського» Ахмед Банафі з Ємена. Захоплено аплодували гості свята виконавцям арабського танцю «Дабке» – представникам Громадської організації “Арабський дім”. Учні школи при мечеті «Аль Раїд» виконали пісню про мир. Французькою мовою твір «Дитя миру» представила володарка 16 гран-прі різноманітних конкурсів, член Асоціації діячів мистецтв України Яна Олексенко.

Учасники та гості свята були тепло вражені активною участю у святі «Ісламський день миру» цілої мусульманської сім’ї Хаджар – голови сімейства Набіля, мами сімейства Камар, дітей (студентів університету) – Рахафи, Ріми, Шаді. А їх маленька сестричка, 10-річна Лулу, також брала участь у концерті.

«Родзинкою» вечора став показ ісламської колекції одягу від бренду «Катрін Кім», створеної українкою Катериною Євдокімовою. Її сукні – поєднання східної скромності та західної елегантності. Образи «Катрін Кім» підкреслюють стиль та бездоганний смак. Вона одягає мусульманське жіноцтво в Україні, вдало поєднуючи традиції із сучасним ритмом життя.

Освітлювали подію одразу три арабських телеканали – «Україна по арабськи», «Україна зараз», «Аль-джазіра».

Учасники свята зійшлися на думці про те, що утвердження національної єдності і водночас забезпечення поваги, толерантності у відносинах із представниками інших культур є надзвичайно актуальними для сучасного українського суспільства.

Лілія Золотоноша,

журналіст університету

На знімку: президент університету Петро Таланчук вітає почесних гостей.

Фото Олександра Авраменка